Trendy w aranżacji wnętrz na rok 2022

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że w 2022 r. — trzecim z rzędu roku w globalnej pandemii — najważniejsze trendy w projektowaniu wnętrz ponownie skupiają się na tym, abyśmy odczuwali wewnętrzny spokój i harmonię. Zostaliśmy zmuszeni do zwolnienia tempa i spędzenia więcej czasu w domu – to powoduje pragnienie stworzenia przestrzeni, która odzwierciedla to, co czujemy. Dlatego bardzo często w tym roku przejawia się inspiracja naturą.
W stylistyce wyznacza kierunek poczucie przytulności i bezpieczeństwa, stąd królować będą obłe kształty i solidne drewniane meble, a w detalach – plecionki oraz miękkie rzeźbione, lub ręcznie robione elementy.

Wydaje się, że pewna era dobiegła końca, niektóre popularne wybory projektowe z ostatnich kilku lat odchodzą na dalszy plan. Całkowicie biały minimalizm, czy neutralne szarości wypadają z łask. Zastępują je stonowane kolory ziemi, ziemiste odcienie brązu, koniak, czy umbra palona, widoczne w meblach i dodatkach a także na ścianach.
Czekoladowy brąz, camele i karmele królują we wnętrzach, dobrze komponują się z innymi kolorami jako tło w eleganckich, ponadczasowych przestrzeniach.
Zielony jest w tym roku wykorzystywany w pełnym spektrum na ścianach i w dodatkach. Wprowadzając neutralne, miękkie odcienie zieleni osiągamy spokój i harmonię we wnętrzu.

Projekty otwartych pięter nie są już tak popularne, jak kiedyś. Posiadanie jednej dużej przestrzeni na kuchnię i salon ustępuje miejsca bardziej przytulnym i tradycyjnym przestrzeniom. Nasze domy stały się głównym miejscem naszego życia: gdzie pracujemy, śpimy i udzielamy się towarzysko. Spędzając więcej czasu w pomieszczeniach niż kiedykolwiek wcześniej, zdaliśmy sobie sprawę z potrzeby prywatności i intymności przestrzeni.

Kwiaty przeżywają swoje 5 minut w wielu różnych formach – w coraz większej liczbie tkanin pojawiają się motywy kwiatowe. Kwieciste i adamaszkowe tapety stają się tłem dla współczesnych kształtnych, miękkich mebli. Tapeta nadal jest dominującym elementem we wnętrzach, z mocnymi wzorami i bardziej teksturowanymi materiałami używanymi do tworzenia przestrzeni, które cię otaczają i otulają. Bardzo łatwo odmienisz swoje wnętrze, dodając odpowiednią tapetę, a jak dobrać właściwy wzór, możesz przeczytać tu: https://tapetowanieszczecin.pl/wybor-idealnej-tapety-w-5-krokach/

Kolorem dodatków w 2022 roku jest czerń: czarne ramy okienne, wykończenia, drzwi, osprzęt szafek, krany i futryny drzwi. Czarny jest elegancki i nowoczesny. Ponadto pasuje do wielu innych kolorów, co sprawia, że ​​jest to dobry wybór. Czarny kolor sprawia, że rzeczy się wyróżniają, dlatego jeśli chodzi o niektóre mniejsze detale w domu – czarne akcenty zwiększają popularność. Możemy się spodziewać, że czerń w detalach dokona przełomu.

W tym roku widzimy więcej zaokrąglonych kształtów w meblach, oświetleniu i wystroju wnętrz. Zaokrąglone, organiczne kształty dodają miękkości i nadają przestrzeni bardziej kojący nastrój, a wnętrza inspirowane naturą stają się standardem.
Naturalne materiały takie jak skóra, len, czy inspirowane naturą powierzchnie i akcenty – kamionka, terakota, marmur, trawertyn – dominują w tym roku. Wszystko, co wydaje się ciepłe, przytulne i komfortowe jest trendy a industrialny wygląd zostaje przyćmiony przez naturalne elementy.

Tkaniny z motywami flory i fauny mają swój moment, ten trend wzmacniają naturalne materiały i żywe rośliny, zwłaszcza duże i okazałe, przenoszące prawdziwą naturę do naszych wnętrz.

Ludzie szukają wygody, spokoju, ale też radości. zobaczymy więcej wnętrz inspirowanych podróżam, żywsze kolory i odważne wzorzyste tkaniny. Bardziej nasycone kolorowe wnętrza, kolory otaczające i witające Cię w przestrzeni. Kolorowe świece i sentymentalne pamiątki, przydatne przedmioty codziennego użytku z osobowością zastąpią niefunkcjonalne przedmioty dekoracyjne, które nie mają znaczenia ani celu.

Tapety wciąż zyskują na popularności. Tapety były również bardzo popularne w zeszłym roku, ale w tym dominują aksamity i duże wzorzyste nadruki. Możesz znaleźć tapetę w dowolnym kolorze i stylu do swojego domu i jest to łatwy sposób na udekorowanie ścian i odmianę wnętrza bez trwałego angażowania się w cokolwiek.