7 trendów w aranżacji wnętrz, które zainspirują Cię tej wiosny

Wiosna to idealny czas na odświeżenie swojej przestrzeni.

Chociaż uwielbiamy dekorować i upiększać nasze domy przez cały rok, to w wiośnie jest coś radosnego i pełnego nadziei. Początek wiosny inspiruje nas do wzięcia głębokiego oddechu i rozpoczęcia od nowa. Może to jest projektowanie nowego domu, a może to coś mniejszego, jak tchnięcie nowego życia w przestrzenie, które już mamy. Istnieje wiele trendów, które mogą Cię zainspirować.

Nowe kolory we wnętrzach - trendy w aranżacji wnętrz, które zainspirują Cię tej wiosny
  • Nowe kolory we wnętrzach

Trendy w dekorowaniu wiosennym dotyczą przede wszystkim kolorów. Gdy pogoda się ociepla, pragniemy więcej jasnych, kolorowych wzorów i motywów dużych kwiatów w tkaninach i tapetach, a także pościeli i obrusach.
Używamy bardziej naturalnych kolorów i materiałów, takich jak glina, terakota i ceramika we wszystkich pokojach, naczynia kuchenne, wazony, lampy i nie tylko. Ten trend wprowadza do wnętrz cieplejszą i bardziej ziemistą paletę kolorów.

Zaktualizuj projekt swojej kuchni - trendy w aranżacji wnętrz, które zainspirują Cię tej wiosny
  • Zaktualizuj projekt swojej kuchni

W tym roku obserwujemy ruch w kierunku kreatywnych, kolorowych kuchni. Nie możemy powiedzieć, że era całkiem białej kuchni się skończyła, ale widzimy zwiększone zapotrzebowanie na coś wyjątkowego. Dużo błękitów i zieleni — nawet delikatnych, wyrafinowanych różów. Drugim ważnym trendem w nowoczesnej kuchni jest skłanianie się w stronę urządzeń w zabudowie. Ponieważ kuchnie stają się zarówno centralnym miejscem spotkań i rozrywki, jak i przestrzenią do gotowania, ukrywanie tego, co czyni kuchnię kuchnią, staje się coraz bardziej popularne.

Naturalna zieleń jako akcent - trendy w aranżacji wnętrz, które zainspirują Cię tej wiosny
  • Naturalna zieleń jako akcent

Tej wiosny zobaczymy o wiele bardziej naturalną, rodzimą zieleń jako akcenty. Gałęzie wiśni zaczynają kwitnąć, potem bzy i więcej wiosennych kwiatów. A cięta zieleń jest zawsze miłym akcentem. W tym roku zobaczysz we wnętrzach dużo zieleni w ogóle – miękkie boazerie lub panele w kolorze szałwii, tapety, ściany, pomalowane meble… idealne na wiosnę i nie tylko.

Inspirujący i komfortowy projekt sypialni - trendy w aranżacji wnętrz, które zainspirują Cię tej wiosny
  • Inspirujący i komfortowy projekt sypialni

Oto trendy, których możesz szukać w tym sezonie w poszukiwaniu inspiracji i komfortu w sypialni:
Naturalny design – zmniejsza stres, jednocześnie poprawiając nastrój, funkcje poznawcze i kreatywność. Nic dziwnego, że zyskuje na popularności!
Zielone akcenty – pojawiają się nie tylko w postaci roślin, są też w meblach. Zielony jest jednym z najbardziej uspokajających kolorów, dlatego jest świetnym kolorem do każdego pomieszczenia, także do sypialni. Może sprawić, że Twoja przestrzeń będzie bardziej zbliżona do natury, wyciszająca i kojąca.
Łóżka z baldachimem – są dekoracyjne i zapewniają dodatkową miękkość i wrażenie przytulności.
geometryczne wzory – zawsze wydają się wracać na listę trendów, ponieważ symetria jest z natury piękna.

Ograniczaj, używaj ponownie i poddaj recyklingowi to, co masz - trendy w aranżacji wnętrz, które zainspirują Cię tej wiosny
  • Ograniczaj, używaj ponownie i poddaj recyklingowi to, co masz

Ponieważ jesteśmy teraz bardziej w domu, mamy okazję rozejrzeć się po wnętrzu naszego domu i zobaczyć, co nam się podoba, co nam się nie podoba, a co chcemy zmienić. Poszukaj elementów dekoracyjnych, które można zminimalizować lub usunąć z otoczenia, oddaj je lub sprzedaj.
Możesz również odkryć, że istnieją sposoby na ponowne wykorzystanie niektórych elementów wystroju twojego wnętrza do przechowywania lub do innych celów w domu. Na przykład, zamień słoiki po jedzeniu w pojemniki na ołówki i nie tylko! Sprytnie wykorzystaj to, co już posiadasz, aby odświeżyć swoją domową przestrzeń.

Nie bój się wyjątkowych projektów - trendy w aranżacji wnętrz, które zainspirują Cię tej wiosny
  • Nie bój się wyjątkowych projektów

Projekty, meble i dekoracje, które wytrzymują próbę czasu, bronią się, gdy okazuje się, że cechują się komfortem i bezpieczeństwem. W związku z tym poszukiwanie przedmiotów i elementów, które są bardziej wyjątkowe, nietypowe i mniej sztampowe, staje się bardziej popularne.
Mieszanie materiałów i stylów skutkuje wyjątkowym i kreatywnym wystrojem wnętrz. Elementy z drewna, metalu, kamienia i marmuru mogą spotkać się w pomieszczeniu, czyniąc je bardziej wyrazistym i niepowtarzalnym!

Korzystaj z naturalnych elementów - trendy w aranżacji wnętrz, które zainspirują Cię tej wiosny
  • Korzystaj z naturalnych elementów

Trend w projektowaniu zmienia się z surowej bieli na cieplejszą paletę delikatnych kremów i szarobrązowych elementów zmieszanych z naturalnymi kolorami. Łatwo jest wprowadzić naturalne elementy do każdego pomieszczenia, używając takich przedmiotów jak rośliny, suszone kwiaty, gałęzie jako sztuka i tkaniny z naturalnym wzorem. Dodaj wiosenny kolor za pomocą kwiecistych poduszek i inspirowanych naturą obrazów, czy tapet.

Ważne jest, aby poczuć się w domu wygodnie, swobodnie i komfortowo. Wprowadź takie emocje do swojego wnętrza aby poczuć w domu inspirację i naładować akumulatory.

Odśwież swoje wnętrze na wiosnę, a my Ci w tym pomożemy, dzięki naszemu wiosennemu kuponowi rabatowemu: